0 312 435 60 86Neden NovaSoft Yazılım ?
Dental Yazılım Sektöründe ki, Yazılım rekabatinde yazılımlarımızın neden tercih edilmesi gerektigine yönelik başlıca nedenleri ve hususları aşagıda siz sayın değerli kullanıcılara sunma ihtiyacı duyduk ;
 
 Gelecek Mevcut Teknolojiler NovaSoft Yazılım Ürünleri Diğer Yazılım Ürünleri
     
 3D OpenGl  Simülasyon  Teknolojisi EVET (%75)
4 yıllık bir çalışmanın ardından bu teknolojiyi dünyada ilk uygulayan yazılım olan Nova Dental 3D teknolojisini çalışmaları başarılı olmuştur ve diğer aşamalara geçilmiştir. PanoToNovaTria çalışmaları büyük bir hız ve gizlilikle başlamıştır.
HAYIR
Böyle bir çalışma içerisinde bulunmuyorlar. Bu tip bir 3D çalışma ciddi emek ve mali imkanlar istemektedir. Dolayısı ile önümüzdeki 5 yıl süre içerisinde böyle bir teknoloji ekleyememiş olacaklar. Ayrıca unutulmamalı ki Taklitler sadece asıllarını YÜCELTİRLER. Bir ürünün TAKLİDİ Yapılıyorsa o ürünün MARKA olduğu tescillenmiştir.
     
 GADO F2k & DVI Adli  Tıp Entegrasyon EVET (%85)
Yine Öncü olan Nova Dental GADO F2k (Geometrik Analatik Dental Otomasyon - Felekat Kurbanlarının Kimliklendirilmesi)DVI (Disaster Victim Identification) ile ilgili çalışmaları Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden Sayın Prof. Dr. Sema AKA ile beraber geliştirmenin onurunu yaşamaktadır. Bu proje GADO (Geometrik Analatik Adli Tıp Otomasyonu ) olarakta Türkiye'deki Interpol Adli Tıp Entegrasyon ayagının temelini oluşturmaktadır.Yazılım Projesi hala geliştirilmektedir. Lütfen Dikkat GADO-F2K NovaSoft ve Prof. Dr. Sema AKA Adına Tescillidir.
HAYIR
Böyle bir çalışma içerisinde değiller.
     
 E-Devlet SGK Medula  V3.0 Entegrasyon EVET (%95)
Sosyal güvenlik şemsiyesi altında bulunan vatandaşlarımızın Elektronik Provizyon ve Elektronik reçete otomasyon projesinin temel ayagı 17 Temmuz 2007 tarihinden itibaren devreye girmiştir. Yakın bir zaman diliminde Özel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri yanında Normal Kliniklerde bu uygulama içerisine alınmak istenmektedir. Bu doğrultuda Nova Dental geleceği şimdiden görerek yazılımlarına bu entegrasyonu eklemiştir. Lütfen Dikkat Yasa geregi 01.12.2007 tarihi itibariyle medula sistemi mecbur kılınmıştır.V3.0 a Update Edildi.
HAYIR
Böyle bir çalışma yapmıyorlar. Türkiye'de uygulanmayacağını düşünüyorlar.
     
 Volumetrik  
  Tomografi
EVET (%76)
Nova Dental Volumetrik Dicom Görüntülerini 3D görsel gösterim aşamasını çok kısa bir zaman diliminde tamamlayacaktır. Bu teknoloji şuan için astronomik ücretlere tekabul etmektedir ama çok kısa bir zaman diliminde makul ücretlere inileceğinden hiç şüpe yoktur.
HAYIR
Böyle bir teknolojiyi entegre edebilecek altyapı ve teknolojileri bulunmamaktadır.
     
 Digital  Radiovizyografi EVET
Tamamen kendi entegrasyon araçlarımız ile geliştiriyoruz .Bu doğrultuda üretici ile bağlantıya geçerek SDK (Software Developer Kit ) Araçlarını kullanıyoruz.
EVET
Entegrasyon çalışmaları yabancı araçlar ile gerçekleştiriyorlar.
     
 Rvg ve Intra-oral  Kamera Entegrasyon EVET
Türkiyede ilk Rvg entegrasyonunu 2003 yılında Nova Dental gerçekleştirmiştir.
EVET
Mevcut teknolojiyi kullanıyorlar.
     
 Veritabanı Kontrol
  ve  Bakım
EVET (%100)
Firebird tamamen ücretsiz bir RDBMS veritabanıdır. 4000 Kullanıcıyı eşzamanlı olarak destekler.
HAYIR
Çoğu Paradox, Dbase, Access, MySQL gibi veritabanları kullanıyor. Bu veritabanlarına itimat edilmemesini bizzat öneririz.Özellikle çok kullanıcılı klinklerde.
     
 Popülasyon YÜKSEK (100%)
Nova Dental Yazılım çözümlerin popülasyonu gün geçtikçe artmakta ve kullanıcı ailesini hızlı bir şekilde genişletmektedir. Nova Dental müşterilerinin %90'ı diger dental yazılımları kullanan müşterilerden oluşmaktadır ve gün geçtikçe daha çok kullanıcı seçmektedir.
DÜŞÜŞTE
Yılardan beri mevcut sistemlerinin üzerlerine makyaj yapan ve alt yapısını degiştirmeyen dental yazılımlar, çıkan sorunlarla artık mücadele edemeyen müşteri memnuniyetsizleri ile hızla kan kaybetmektedir.
     
 Kullanıcı
  Memnuniyeti
EVET (%96)
Nova Dental Müşterilerinde yapılan istatiksel çalışmalarda daha önce bir dental yazılım kullanmayanların %100 ü yazılımdan çok memnun kalmıştır. Daha önce başka bir yazılım kullananların %96 sı memnün kalmış % 4 de uyum sağlayamamıştır. Bu Doğrultuda alışkanlıkların %96 sını bertaraf ederek başarı oranın yüksek oldugunuda kanıtlamış olduk.
EVET (%38)
Veri kayıpları ve sistem kilitlenmelerinden dolayı çoğu kullanıcı sistemlerini değiştirmenin peşinde. Lakin bu değişimler astarından daha pahalıya mal olmaktadır. Çünkü belli alışkanlıkları kullanıcılardan arındırmak yeni sistemleri oturtmak zordur. Bunu vücuda yapay bir kalp kabullendirmek gibide düşünebilirsiniz. Bu doğrultuda işi başlangıçta doğru yapmak sonradan doğru yapmaktan çok daha ekonomik ve kârlıdır.
     
 Verimlilik EVET (%100)
Nova Dental kullanan işletmeler önceki programsız durumlarına göre kendilerine daha fazla çeki düzen vermenin yanında, işlerin planlı ve programlı akmasını, ödeme ve harcama durumlarının dengelenmesini saglayarak işletmenin daha karlı ve kontrol edilebilir olmasını maksimum seviyede sağlamıştır.
HAYIR
Sonuç olarak her yazılım işletmeye verimlilik katmak zorundadır. Çünkü amacıda budur. Görünüşte diğer yazılımlar verimlik katmaktan daha çok işleri uzatarak daha çok efor harcanmasına neden olmakta, bazen işlerin akışını dahada uzatmaktadır. En kötü senoryalar (Veri kayıpları) ansızın kapıya uğradıgında işletmenin uğramış oldu zarar ve prestij kaybı ne yazıkki rakamlarla ifade edilemez durumda olmaktadır.
     
 Yeni Teknolojilere  Entegrasyon Süratli (%90)
En yeni teknolojik gelişmelerin entegrasyonu ve yeni teknolojik arge çalışmaları ile sektörde daima ileri gidecek olan yazılımımız bu azim ve çalışma sürati ile diğer yazılımlar ile arasında bir uçurum farkı yaratmış ve bu farkı her geçen gün kapatılması çok daha zor bir farka götürmektedir.
Çok Yavaş (%23)
Sektördeki Liderliklerinin rehavetine kapılmış ve kendilerini geliştirmemiş. Yapmış oldukları kârları arge çalışmaları olarak harcamamış olan yazılımlar ancak çıkan teknolojileri kendilerine yıllar sonra entegre edebilmektedir yada silinip gitmektedir. Sektörde bunun örnekleri çoktur.
 

NOVA DENTAL'i TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER ?

1. Nova Dental® Yazılımı Interbase / Firebird Veritabanını kullanır.Dolayısı ile kayıtlarınız %100 Güvendedir.
2. %100 Tam Güvenlik.Network yada Internet kullanıcılarından kayıtlarınıza izin verilmedigi süre müdahale edilemez.
Viruslerden etkilenmez.Yetki vermediginiz kişiler hiç bir şekilde kayıtlarınıza ulaşamaz ve oynayamaz.
3. Dünyada ilk 3 Boyutlu Diş Hekimleri Hasta Takip Otomasyon yazılımıdır.3D Avantajları ile hastalarınıza bilgi verebilir
onlara yapılacak tedavilerin durumlarını zorlanmadan izah edebilirsiniz.
4. Verilerinizi Flash Disk (Parmak Disk) ve/veya Harici Disklerde taşıyabilirsiniz.Kayıtlarınız Hep yanınızda olacagından güvendesiniz.
5. Bir Tıklamayla Nerde olursanız olun anında uzaktan yardım destegi alabilirsiniz.
6. Aktif Forum sayesinde yazılım üzerindeki gelişmeleri takip edebilir isteklerinizi iletebilirsiniz.
7. Teknoloji Herzaman Son Noktada.Yeni Teknolojilere en kısa sürede sahip olabilir yıllarca beklemek zorunda kalmazsınız.
8. Nova şimdi %100 Windows® Vista Destekli.Yeni bir bilgisayarla Vistanın Keyfini Nova Dentalle sürebilirsiniz.
9. Ağ Ortamı kullanımlarda en güvenli Diş Hekimliği Yazılımı.Kliniginizde birden fazla bilgisayar ile sıkıntısız Nova uygulamasını kullanabilirsiniz.
10. WebSMS,WebEmail ve Adres Etiketlerinizi hiç zorlanmadan Nova Dental® ile gönderin.
11. Başka hiç bir yazılıma ve araç a gerek duymadan Rvg,IntraOral Kamera ve Digital Panoramik filmlerinizi Nova Dental den direk çekin ve kullanın.
12. Güçlü Referanslarıyla tek kullanıcılı kliniklerden çoklu kullanıcılı büyük kliniklere kadar uzanan kullanıcı portföyü.
13. Nova Dental® Bir Prestijdir. Biz Daha iyisini yapana kadar en iyisi budur.

Biz Sizi Arayalım